Zazieleń Zieloną – finał!

Znamy dwie lokalizacje, do których trafią donice Gianto – tym samym konkurs Zazieleń Zieloną dobiegł końca. Mieszkańcy Winnego Grodu podjęli decyzję, zobacz jaką:

baner facebook b koniecŹródło: www.nunoni.com

Smakowite początki

Konkurs Zazieleń Zieloną rozpoczął się 4 lipca na specjalnym facebookowym wydarzeniu. Przez dwa tygodnie internauci mogli zgłaszać lokalizacje, do których powinny trafić dwie kolorowe donice.

taste some art nunoni (6) (Small)Źródło: www.nunoni.com

„Prawdziwy” początek plebiscytu miał jednak miejsce dużo wcześniej – podczas festiwalu Food Trucków, samochodów z gastronomią, jak odbył się w Winnym Grodzie 4-5 czerwca.

Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla podniebienia… ale i zmysł wzroku nie pozostał nienasycony: to właśnie wtedy pomalowane zostały dwie wielkie donice Gianto od nuno’ni.

taste some art nunoni (9) (Small)Źródło: www.nunoni.com

Dwa pomysły na przestrzeń

Jakub Bitka – mistrz graffiti oraz reprezentacja studia tatuażu Viking stworzyła na powierzchni donic dwa, diametralnie różne, ale równie udane wizerunki. O losie pojemników zdecydowali użytkownicy serwisu Facebook, którzy najpierw wyselekcjonowali dziewięć najbardziej wymagających zazielenienia lokalizacji, a następnie spośród nich wybrali dwa miejsca.

donice gianto nunoni (1)Źródło: www.nunoni.com

donice gianto nunoni (2)Źródło: www.nunoni.com

Uczniowie górą!

Po miesiącu głosowania, z miażdżącą wręcz przewagą wygrała „Budowlanka” (213 głosów), a na drugim miejscu uplasowała się galeria Focus Mall (19 głosów) – gratulujemy i dziękujemy za udział! Każdy z oddanych przez Was głosów to dowód na to, jak ważna jest zieleń i atrakcyjne dekoracje we wspólnych przestrzeniach.

Ostateczny ranking, jak i lista zgłoszeń prezentuje się następująco:

  1. Zespół Szkół Budowlanych im. T. Kościuszki – 213 głosów
  2. Focus Mall – 19 głosów
  1. Wagmostaw – 16 głosów
  2. Park Tysiąclecia – 7 głosów
  3. Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze – 3 głosy
  4. Boisko przy gimnazjum nr 1 – 3 głosy
  5. Ulica Drzewna – 1głos
  6. Boisko Pod Hubą – 1 głos
  7. Kaczy Dół – 0 głosów

W grupie siła

Jak czytamy na zakończonym właśnie wydarzeniu Zazieleń Zieloną na profilu marki nuno’ni w serwisie Facebook: Wierzymy, że nasze działanie jest w stanie zachęcić mieszkańców do integracji, zmienić ich przestrzeń i skłonić do aktywności na rzecz zmian na własnym „podwórku”. Może to być początek działań na rzecz poprawy jakości przestrzeni wokół nas. – dodają organizatorzy.

Zielona Góra już wkrótce zyska nowe dekoracje – wypatrujcie kolorowych donic pod „Budowlanką” i galerią Focus Mall. Które polskie miasto zdecyduje się na podobną inicjatywę? Czekamy niecierpliwie!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz