Z kąta w kąt

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Aleje ze stłoczonymi budynkami, parkingi, na których liczy się każdy centymetr powierzchni, czy w końcu pełne przechodniów chodniki to tereny trudne do ukwiecenia. Tak duże nagromadzenie kamienia, betonu i szkła może być bardzo uciążliwe, dlatego warto wykorzystać specjalnie dostosowane, mobilne kwietniki, by wprowadzić rośliny również i do takich miejsc!

Żary (5)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Postawiony pod ścianą

Chodniki, szczególnie te w większych miastach, muszą pozostawać drożne, by nie zakłócać swobodnego przemieszczania się mieszkańców. Tak duża przestrzeń jest funkcjonalna, jednak nie zawsze prezentuje się estetycznie. Utrudnione, ze względu na brak naturalnego podłoża, nasadzenia roślin sprawiają, że chodniki są szare, monotonne i pełne zgiełku. Wcale nie musi tak być!

kwietniki kaskadowe Sofia (40)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W takich lokalizacjach sprawdzą się kwietniki miejskie o połówkowym przekroju, które przylegają do ścian. Rosła wieża kwiatowa H2000 1/2 może pomieścić nawet 65 sadzonek, dzięki czemu chodniki staną się kolorowe nawet wówczas, gdy brakuje na nich gleby dla klasycznych nasadzeń. Ten innowacyjny kwietnik sprawdził się już w całej Europie – aranżacja kwiatowa chodników w Sofii jest powtarzana co roku i każdorazowo cieszy się niesłabnącym uznaniem mieszkańców i gości odwiedzających stolicę Bułgarii. Roślinne dekoracje z purpurową surfinią urozmaiciły monotonną przestrzeń i nie zajęły więcej miejsca niż okoliczna mała architektura.

kwietniki kaskadowe Sofia (24)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Problematyczne narożniki

Nie tylko chodniki, ale również narożniki budynków mogą być efektownie ukwiecone! Załamania ścian stwarzają idealne warunki dla kwietnika kaskadowego opartego na kształcie ¼ pierścienia. Wewnątrz konstrukcji mieści się do 25 sadzonek, co sprawia, że nawet tak trudne przestrzeni mogą rozkwitnąć!  Miejsca łączenia ścian budynków czy murów wymagają specjalnych rozwiązań: kaskadowe konstrukcje kwietnikowe H1200 ¼ mają kształt idealnie dopasowany do narożników. Pozwalają w ciekawy sposób wprowadzić rośliny wszędzie tam, gdzie nie docierają żadne inne dekoracje – tak jak w  Grudziądzu, gdzie w efektowny sposób ukwiecono pomnik „Ułana z Dziewczyną”.

kaskadowa konstrukcja kwietnikowa h1200 12Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak to działa?

Sekret tkwi wewnątrz konstrukcji. Wieża kwiatowa H2000 ½ do montażu przy ścianach oparta jest na dziewięciu półpierścieniach bez dna, dzięki czemu idealnie przylega ona do płaskich powierzchni, a nasadzone w niej kwiaty mają swobodne warunki do rozwoju. Podobnie została opracowana budowa modelu do montażu w narożnikach, gdzie klasyczną, okrągłą kaskadę ograniczono do niezbędnego minimum.  W ten sposób można łatwo i szybko uzyskać dekorację, która godzi z pozoru sprzeczne interesy – umożliwia wprowadzenie do okolicy żywych roślin, zachowuje niezbędną ilość wolnej przestrzeni i kamufluje ewentualne skazy elewacji. Co ważne, możliwość zamocowania konstrukcji do podłoża sprawia, że dekoracja zyskuje stabilność i staje się w pełni bezpiecznym rozwiązaniem.

AndrychówŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Mieszkańcy miast cenią sobie wysoki standard życia, a zieleń jest w stanie stworzyć i utrzymać ten standard – również tam, gdzie trudno o naturalne podłoże i miejsce dla tradycyjnych, okrągłych kwietników. To zadania dla wież kwiatowych o specjalnej budowie!

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz