Ukwiecona Casablanca

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Odległe Maroko kusi wizją podróży… Setki tysięcy turystów nie może się mylić! Tak liczne grono gości to jednak zróżnicowane potrzeby, a także konieczność zapewnienia im odpowiednich warunków, w tym powitania.

kwietniki terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Właśnie dlatego w porcie lotniczym Casablanca stanęły wieże kwiatowe – trudno o lepszą wizytówkę kurortu.

Powitać gości

Turyści rozpoczynają przygodę w egzotycznym Marko od portu lotniczego w Casablance – największym mieście kraju, a zarazem jego stolicy kulturalnej i przemysłowej. Aby wakacje były naprawdę niezapomniane, włodarze Casablanki dbają o to, by turyści mogli cieszyć się pięknymi widokami – nie tylko naturalnymi, ale również tymi w przestrzeni publicznej. Obecność roślinnych dekoracji w porcie lotniczym jest więc całkowicie zrozumiała. Na utwardzonej powierzchni obiektu zabrakło miejsca dla tradycyjnych nasadzeń, dlatego zdecydowano się na wieże kwiatowe obsadzone kolorowymi kwiatami.

Dla dekoracji, a jednocześnie osłony kwietników przed przypadkowym uszkodzeniem, otoczono je specjalnymi barierkami z polerowanej stali. Oryginalny pomysł na ekspozycję dekoracji sprawił, że lotnisko zyskało podwójnie ciekawą dekorację.

kwietniki terra (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Liczy się pierwsze wrażenie

Pelargonia tak dobrze zadomowiła się w naszym kraju, że jej obecność w egzotycznych aranżacjach może nieco dziwić. Warto jednak pamiętać, że ten barwny kwiat wywodzi się Afryki i dobrze znosi upały, dlatego doskonale sprawdził się w kompozycji z Casablanki. Wieże kwiatowe Terra w porcie lotniczym obsadzono pelargonią w kilku kolorach, dzięki czemu udało się ożywić nieco szarą przestrzeń portu lotniczego. Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, dlatego warto powitać turystów radosnymi barwami, a nie przytłaczającą monotonią lotniska.

kwietniki terra (3)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Lato… w środku zimy

Ze względu na to, że Casablanca położona jest w strefie ciepłego klimatu, kwiatowe dekoracje mogą utrzymywać się bez przerwy. Pelargonia należy do gatunków wymagających słonecznego stanowiska, a jeśli tylko takie zostanie jej zapewnione, będzie cieszyć oko przechodniów przez cały rok. Dla gości, którzy właśnie opuścili pogrążony w zimowym lub jesiennym klimacie rodzinny kraj, tak barwne wieże kwiatowe to najlepsza zapowiedź udanych wakacji i możliwość oderwania się od szarej codzienności.

W polskim klimacie trudno o ciepłą i słoneczną zimę, jednak nie oznacza to, że trzeba rezygnować z atrakcyjnych dekoracji. Latem wieże kwiatowe mogą być równie piękne jak te, które zdobią egzotyczne kraje!

Dodaj komentarz