Ukwiecenie miasta na wiosnę

wieże kwiatowe Terra
Do wiosny pozostały niespełna dwa miesiące – to dobry moment za zaplanowanie roślinnych dekoracji, które ożywią miasto w pierwszych dniach nowej pory roku. Stokrotki, tulipany, a przede wszystkim: bratki to najlepsze pomysły na dekorację przestrzeni publicznych. Do dzieła!

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Rozkwitające rośliny to najlepszy sposób na powitanie wiosny i ostateczne pożegnanie zimowej szarugi. Niepozorne bratki, tak popularne w bukietach i domowych uprawach, świetnie nadają się również do kwietniów eksponowanych w przestrzeni miejskiej. Mają bardzo małe wymagania pielęgnacyjne i są bardzo odporne na chłód, przez co nie zatracą uroku nawet w przypadku nadejścia wiosennych przymrozków.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiele odmian brata rozpoczyna kwitnienie już na początku marca, dlatego mogą zdobić miasto nawet jeszcze w ostatnich dniach zimy! Ten niewielki kwiat imponuje wytrzymałością, dzięki której znacznie lepiej niż inne wczesne gatunki znosi niskie temperatury.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak więc ukwiecić miasto wiosną? To proste, wystarczy donica lub kwietnik kaskadowy i żyzna gleba. Za zastosowaniem bratka przemawia również fakt, iż świetnie znosi nawet ekspozycję w półcieniu. Podobne potrzeby mają również stokrotki, delikatne kwiaty, które świetnie prezentują się zestawione właśnie z bratkami lub tulipanami. Warto puścić wodze fantazji i ukwiecić miasto w szczególny sposób, łącząc ze sobą kontrastowe odcienie roślin – zimowa szarość nie ma już najmniejszych szans!

kwietniki miejskie terra świnoujście (1)

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kolejnym atutem bratków jest ekspresowa przemiana przestrzeni, w której się znajdują. Wieże kwiatowe czy też donice mogą być z powodzeniem obsadzane młodymi sadzonkami, a nie nasionami, przez co dekoracja natychmiast spełnia swoją rolę.

kwietniki miejskie terra świnoujście (1)

Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Najwcześniej kwitnące, wytrzymałe gatunki roślin od lat sprawdzają się jako zapowiedź wiosny w przestrzeni miejskiej. Obsadzając nimi stojące kaskadowe konstrukcje kwietnikowe lub ample montowane na latarniach, uzyskuje się natychmiastowy efekt dekoracyjny, a cała przestrzeń zyskuje atrakcyjny, barwny element.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Bratki, tulipany czy stokrotki to rośliny sezonowe, które kwitną maksymalnie 2-3 miesiące, a po tym czasie, warto zastąpić je przez inne gatunki: pelargonie, surfinie czy ipomoee. Warto zachować ciągłość ukwiecenia przestrzeni publicznych, tak by przez cały rok były one estetycznie zagospodarowane i cieszyły oczy mieszańców oraz gości.

wieże kwiatowe w550 terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zapisz