wieże kwiatowe Terra

Ukwiecenie miasta na wiosnę

Luty 25, 2016

Do wiosny pozostało zaledwie kilka tygodni – to dobry moment za zaplanowanie roślinnych dekoracji, które ożywią miasto w pierwszych dniach nowej pory roku. Stokrotki, tulipany, a przede wszystkim: bratki to najlepsze pomysły na dekorację przestrzeni publicznych. Do dzieła!

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Rozkwitające rośliny to najlepszy sposób na powitanie wiosny i ostateczne pożegnanie zimowej szarugi. Niepozorne bratki, tak popularne w bukietach i domowych uprawach, świetnie nadają się również do kwietniów eksponowanych w przestrzeni miejskiej. Mają bardzo małe wymagania pielęgnacyjne i są bardzo odporne na chłód, przez co nie zatracą uroku nawet w przypadku nadejścia wiosennych przymrozków.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wiele odmian brata rozpoczyna kwitnienie już na początku marca, dlatego mogą zdobić miasto nawet jeszcze w ostatnich dniach zimy! Ten niewielki kwiat imponuje wytrzymałością, dzięki której znacznie lepiej niż inne wczesne gatunki znosi niskie temperatury.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jak więc ukwiecić miasto wiosną? To proste, wystarczy donica lub kwietnik kaskadowy i żyzna gleba. Za zastosowaniem bratka przemawia również fakt, iż świetnie znosi nawet ekspozycję w półcieniu. Podobne potrzeby mają również stokrotki, delikatne kwiaty, które świetnie prezentują się zestawione właśnie z bratkami lub tulipanami. Warto puścić wodze fantazji i ukwiecić miasto w szczególny sposób, łącząc ze sobą kontrastowe odcienie roślin – zimowa szarość nie ma już najmniejszych szans!

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kolejnym atutem bratków jest ekspresowa przemiana przestrzeni, w której się znajdują. Wieże kwiatowe czy też donice mogą być z powodzeniem obsadzane młodymi sadzonkami, a nie nasionami, przez co dekoracja natychmiast spełnia swoją rolę.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Najwcześniej kwitnące, wytrzymałe gatunki roślin od lat sprawdzają się jako zapowiedź wiosny w przestrzeni miejskiej. Obsadzając nimi stojące kaskadowe konstrukcje kwietnikowe lub ample montowane na latarniach, uzyskuje się natychmiastowy efekt dekoracyjny, a cała przestrzeń zyskuje atrakcyjny, barwny element.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Bratki, tulipany czy stokrotki to rośliny sezonowe, które kwitną maksymalnie 2-3 miesiące, a po tym czasie, warto zastąpić je przez inne gatunki: pelargonie, surfinie czy ipomoee. Warto zachować ciągłość ukwiecenia przestrzeni publicznych, tak by przez cały rok były one estetycznie zagospodarowane i cieszyły oczy mieszańców oraz gości.

wieże kwiatowe w550 terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zapisz

Print Friendly, PDF & Email
Miasto usłane różami
Jakie rośliny dla miejskich donic?

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis
Poprzedni wpis
Sezon wiosennego kwitnienia za pasem! Już niedługo donice miejskie wypełnią się kolorowymi roślinami… Nie wiesz, jakie wybrać? Poznaj najciekawsze gatunki,…