Ukwiecenie miasta: efektownie i efektywnie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kompleksowa Usługa Ukwiecenia to popularne rozwiązanie. Od niedawna zyskuje uznanie również za granicą – całościowa aranżacja przestrzeni, wraz z planowaniem, nasadzeniami i wdrożeniem zaproponowanych rozwiązań sprawdziła się już między innymi w niemieckim miasteczku Bad Lauchstädt.

ukwiecenie miasta terra wieże kwiatowe niemcy (7)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wszystko zaczyna się od pomysłu…

Nie inaczej było w niemieckim mieście Bad Lauchstädt – idea ukwiecenia przestrzeni narodziła się jeszcze na długo zanim doszło do jej realizacji. W ramach Kompleksowej Usługi grono architektów krajobrazu stworzyło optymalną propozycję zagospodarowania okolicy kwiatami. Dopiero wówczas zaakceptowany przez włodarzy miasteczka projekt mógł zacząć żyć!

ukwiecenie miasta terra wieże kwiatowe niemcy (6)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Flower power!

Ukwieceniem kwietników dla miasta Bad Lauchstädt zajęli się ogrodnicy firmy Terra, który dołożyli wszelkich starań, by ostateczny efekt był zgodny z założeniami. Po tygodniach pielęgnacji, podlewania oraz troskliwej opieki nad roślinami wieże kwiatowe przykryły się bujną warstwą czerwonej surfinii, a następnie zostały przygotowane do dalekiej podróży…

ukwiecenie miasta terra wieże kwiatowe niemcy (4)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Na czas, na miejsce

Sercem miasteczka Bad Lauchstädt jest urokliwy rynek otoczony kamienicami. To właśnie tam trafiły w pełni ukwiecone dekoracje – bez konieczności oczekiwania na przyjęcie się i rozrost kwiatów. Efekt był więc natychmiastowy, a sam montaż wież przebiegał szybko i sprawnie, bez dezorganizowania codziennego życia mieszkańców.

ukwiecenie miasta terra wieże kwiatowe niemcy (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wszystko według planu

Wszystko w myśl opracowanych wcześniej założeń – zróżnicowana wysokość modeli H1200 oraz H750  pozwoliła optycznie ożywić przestrzeń. To najlepszy dowód na to, że nawet tak problematyczna i monotonna okolica, w której nie występuje naturalne podłoże, może rozkwitnąć kolorami, i to bez konieczności skomplikowanej przebudowy. Kaskadowe konstrukcje gwarantują warunki korzystniejsze niż w przypadku nasadzenia w podłożu również ze względu na ich mobilność i możliwość dowolnego manipulowania ustawień, na przykład podczas plenerowych imprez: festynów czy koncertów.

ukwiecenie miasta terra wieże kwiatowe niemcy (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz