Christopher Jobson

Tak się gra w streetpong

Grudzień 12, 2014

Przejście dla pieszych z możliwością gry z osobą znajdującą po drugiej stronie ulic – przekonajcie się, że poruszanie po zatłoczonym mieście wcale nie musi być uciążliwe!

Christopher Jobson Źródło: www.fastcoexist.com

Na pewno graliście kiedyś w „pong”. Ta gra jest niemal tak stara jak wynalazek komputerowych rozrywek, jest przy tym banalnie prosta i właśnie na tym polega jej niegasnąca popularność – rozgrywka polega na odbijaniu „piłeczki” pomiędzy dwoma graczami. Zamiłowanie do „ponga” zaowocowało pomysłem na dosyć niezwykłą grę miejską.

Christopher Jobson Źródło: www.dvice.com

Pomysł na stworzenie instalacji narodził się, gdy grupa niemieckich studentów opublikowała swoje koncepcyjne wideo w 2012 roku. Była to po prostu wizualizacja pomysłu na grę, jednak ten krótki filmik zdołał w krótkim czasie zgromadzić ogromną publiczność i bił prawdziwe rekordy popularności w Internecie.

Christopher Jobson Źródło: www.popupcity.net

Czy wobec takiego sukcesu przyszłość miejskiej gry mogła być inna? Nie mogło być inaczej: grupa kreatywnych studentów poszła za ciosem i właśnie zdołała wdrożyć swój niezwykły projekt. Genialny w swej prostocie i funkcjonalności wynalazek to prosta gra tocząca się pomiędzy przechodniami stojącymi po obu stronach drogi. Zamiast nudnego oczekiwania na zmianę świateł – kilka chwil pasjonującej zabawy… które być może zaowocują dłuższą znajomością?

Christopher Jobson Źródło: www.thisiscolossal.com

Po przezwyciężeniu wielu technologicznych (i biurokratycznych) wyzwań, studentom udało się zainstalować testową wersję gry miejskiej na przejściu dla pieszych w Hildesheim, tuż przed uniwersytetem HAWK (Hochschule für angewandte Wissenschaft und Kunst) 6 grudnia tego roku. Jak widać, przyjęła się ona doskonale!

Christopher Jobson Źródło: www.thisiscolossal.com

Co uważacie o tak niezwykłym sposobie na umilanie życia w nowoczesnym mieście? My jesteśmy na tak!

Christopher Jobson Źródło: www.twistedsifter.com

Koniecznie zobaczcie jak gra się w miejską odmianę „pong”:

2 thoughts on “Tak się gra w streetpong

Dodaj komentarz

Polecane wpisy

  • 22 stycznia 2016 Bo miasto jest sceną Miasto, które tętni życiem, jest spontaniczne, jego bryła i różnorodna architektura – to […]
  • schody w przestrzeni miejskiej9 marca 2015 Najpiękniejsze schody na świecie Brak schodów to klęska komunikacyjna. Czy wiecie jednak, że bez nich miasta stałyby się […]
  • Agata Olek Oleksiak27 sierpnia 2014 Sweter dla syreny Czy syrena naprawdę potrzebuje swetra, a podwodne miny mogą budzić pozytywne […]