Świąteczna aranżacja miasta – krótki poradnik

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Sypiący nastrojowo śnieg, śpiew kolędników, połyskujące lampki… Brzmi pięknie? Oczywiście, jednak zanim to nastanie, czeka nam masa przedświątecznych przygotowań, bez których magiczna atmosfera nie istnieje.

świąteczne nakładki terrachristmas (1)Źródło: www.terrachristmas.pl

Roślinne dekoracje to już niemal obowiązkowy element miejskiej przestrzeni. Donice, wieże kwiatowe, skrzynki czy tez klasyczne rabaty cieszą oko od początku wiosny nawet do później jesieni. Zimą pozostaje po nich jedynie przyjemne wspomnienie… i puste kwietniki. Te jednak mogą się przydać również w okresie zimowym – warto wykorzystać już posiadane konstrukcje, by przemienić je w świąteczne dekoracje.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które pojawią się podczas przygotowania bożonarodzeniowych dekoracji dla miast:

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Jak działa nakładka?

Nakładki na wieże kwiatowe są rozwiązaniem, które pozwala łatwo i szybko przekształcić kwietniki miejskie w świąteczne choinki. Konstrukcja została opracowana tak, by idealnie przykryć całą powierzchnię wieży kwiatowej bez jej uwidaczniania. W ten prosty sposób sezonowe dekoracje stają się rozwiązaniem całorocznym, które w zależności od okoliczności mogą zostać ekspresowo do nich dopasowane. Proces przekształcenia kwietnika w choinkę polega na przykryciu go lekkimi modułami nakładki – bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac, jakie zwykle towarzyszą aranżowaniu miast na święta.

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Z czego wykonana jest nakładka?

Aby montaż świątecznych dekoracji dla miast był maksymalnie łatwy i szybki, nakładki na wieże kwiatowe wykonano z tworzywa sztucznego imitującego świerk, który całkowicie przykrywa lekką, stalową konstrukcję. Dzięki powłoce malowanej proszkowo konstrukcja jest odporna na niskie temperatury oraz wilgoć, tak solidne materiały gwarantują niezmiennie doskonały wygląd przez wiele kolejnych sezonów.

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Czy to bezpieczne?

Zimowa aura skutecznie eliminuje z przestrzeni miejskiej rozwiązania niskiej jakości. Nakładki na wieże kwiatowe takie nie są – ze względu na możliwość zamocowania do podłoża, niemożliwe jest ich usunięcie z docelowego miejsca. Nie ma więc najmniejszego ryzyka, że grudniowe śnieżyce uniosą nakładkę. Do podstawy kwietnika znajdującego się wewnątrz montowane są specjalne poprzecznice, które dodatkowo poprawiają stabilność całej dekoracji, a jednocześnie chronią ją przed kradzieżami.

świąteczne nakładki terrachristmas (1)Źródło: www.terrachristmas.pl

Jak skomponować dekorację?

Bożonarodzeniowa aranżacja miasta nie może być dziełem przypadku lub pochopnych decyzji. Warto ją szczegółowo zaplanować, by dobrze komponowała się z otoczeniem – jest to bardzo proste. Możliwość wybrania nakładki w jednym z trzech kolorów: zielonym białym lub czerwonym, a także ewentualnych ozdób, tradycyjnych albo podświetlanych, daje ogromne możliwości aranżacyjne. Każda z nakładek z kolekcji TerraChristmas jest dedykowana do konkretnego modelu kwietnika, wystarczy jedynie odpowiednio dobrać jej rozmiar.

świąteczne nakładki terrachristmas (1)Źródło: www.terrachristmas.pl

Czy nakładka może funkcjonować jako samodzielny element?

Świąteczne nakładki miejskie są rozwiązaniem, które pozwala w ciekawy sposób zagospodarować już posiadane wieże kwiatowe w okresie zimowym, a jednocześnie zabezpieczyć je przed wpływem zimowej aury. Mimo to, obecność kwietnika wewnątrz dekoracji nie jest obowiązkowa – nakładki równie dobrze sprawdzają się jako autonomiczny element dekoracyjny. Ze względu na możliwość zamocowania do podłoża, są wówczas równie stabilne, jak te które osłaniają kwietniki.

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz