Budowle sakralne często imponują rozmiarami. Niebanalne gabaryty skłaniają wiernych do refleksji i skupienia, wskazują na dużą rangę świątyni, jednak niejednokrotnie oznaczają utrudnione wprowadzenie naturalnych dekoracji, tak istotnych w ich otoczeniu.
Właśnie tak zorganizowano przestrzeń wokół rybnickiej świątyni. Otoczenie kościoła pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy w Rybniku nie jest pozbawione natury, nawet mimo braku podłoża, a także bezpośredniego sąsiedztwa ruchliwej ulicy.
Kościół jest cennym zabytkiem, a także siedzibą parafii, dlatego zasługuje na szczególnie atrakcyjną dekorację – już od wielu lat stanowią ją smukłe wieże kwiatowe H2400 ukwiecone piękną, czerwoną pelargonią. Co ważne, uniwersalność kwietników pozwala stosować je na wiele sposobów. Już jesienią, w momencie, gdy letnie kwiaty obumierają, rybnickie dekoracje wypełniają się kapustą ozdobną, wysoce odporną na chłody, a jednocześnie bardzo efektowną.
Ten uniwersalny model świetnie sprawdza się w przypadku świątyń ulokowanych w przestrzeniach pełnych barier architektonicznych, takich jak schody i położonych blisko ulic. Rosła wieża kwiatowa H2400 nie ginie na tle monumentalnej świątyni, a jednocześnie nie zaburza komunikacji, co szczególnie ważne jest podczas procesji, komunii, ślubów czy innych uroczystości skupiających dziesiątki wiernych.
Konstrukcje ulokowane wokół rybnickiej świątyni mogą pomieścić nawet do 180 sadzonek, które po rozkwitnięciu tworzą efekt kwiatowej wieży. Obecność tak barwnej, a jednocześnie rosłej kompozycji w bezpośrednim sąsiedztwie bazyliki skutecznie poskreśla jej rangę.
Podobne artykuły:
Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]