Przygotowania do świąt w Trzebnicy

Grudzień 6, 2016

Trzebnica to miasto w woj. dolnośląskim, które co sezon zachwyca dekoracją przestrzeni publicznych. Od kwietników w okresie letnim aż po jesienne i zimowe kompozycje – nie inaczej jest również w tym roku! Kolorowe piramidy z wielkich bombek i świąteczne choinki są już na miejscu, zapowiadając kolejne udane Boże Narodzenie.

terrachristmas-trzebnica-swiateczne-dekoracje-3Źródło: www.terrachristmas.pl

Grudzień w Trzebnicy rozpoczął się od świątecznych przygotowań. W poniedziałek, 5 grudnia do miasta trafiły bożonarodzeniowe dekoracje – wielkie bombki w odcieniach błękitu i nakładki na kwietniki, zarówno stojące jak i wiszące. Sezonowa kompozycja musi mieć nieco blasku, dlatego na powierzchnię ozdób trafiło również nieco pięknego brokatu.

terrachristmas-trzebnica-swiateczne-dekoracje-7Źródło: www.terrachristmas.pl

Tych magicznych, świątecznych dni wszyscy wyczekujemy niemal przez cały rok. Równie tęsknie czekali na nie mieszkańcy Trzebnicy, ale było warto! Mogłoby się wydawać, że tak spektakularna metamorfoza wymaga wiele pracy, jednak to tylko pozory – wprowadzenie bożonarodzeniowego nastroju do miasta okazało się niezwykle łatwe. Wystarczyło zaledwie kilka chwil, by na specjalnym stelażu ułożyć piramidę z wielkich, błękitnych bombek.

terrachristmas-trzebnica-swiateczne-dekoracje-4Źródło: www.terrachristmas.pl

Sukces bożonarodzeniowej aranżacji przestrzeni Trzebnicy wynika z funkcjonalności zastosowanych rozwiązań.  W okresie wiosenno-letnim miasto zdobiły bowiem wieże kwiatowe, które wraz z nastaniem zimy przekształciły się w bożonarodzeniowe choinki. W tym roku ponownie wykorzystano posiadane już kwietniki jako bazę dla świątecznych nakładek z kolekcji TerraChristmas. Oparte na stalowym szkielecie i pokryte syntetycznym igliwiem konstrukcje w całości okryły roślinne dekoracje, jednocześnie osłaniając je przed podmuchami wiatru, deszczem, śniegiem, a na dodatek: niwelując potrzebę ich transportu i magazynowania.

terrachristmas-trzebnica-swiateczne-dekoracje-2Źródło: www.terrachristmas.pl

Dla spotęgowania efektu wizualnego świąteczne nakładki TerraChristmas wzbogacono o dodatkowe elementy: na zielonych gałązkach zawisły brokatowe bombki w odcieniach błękitu.

terrachristmas-trzebnica-swiateczne-dekoracje-6Źródło: www.terrachristmas.pl

Świąteczna aranżacja Trzebnicy już po raz kolejny okazała się strzałem w dziesiątkę. Co ważne, spektakularna dekoracja może zdobić okolicę jeszcze nawet do lutego. Tegoroczna kompozycja to najlepsza zapowiedź naprawdę udanych świąt, ale i… gwarancja wizerunkowego sukcesu miasta!

 

Zapisz

2 thoughts on “Przygotowania do świąt w Trzebnicy

Dodaj komentarz

Polecane wpisy

  • 25 marca 2016 So eggcited! Pisanki to żelazny element świąt wielkanocnych. Bez nich nie ma ani koszyczka, ani […]
  • ławki miejskie18 kwietnia 2016 Eksperyment na Długiej W miniony piątek w centrum Gdańska pojawiło się kilkanaście zielonych ławek. Co w tym […]
  • Bachusiki Zielona Góra14 marca 2014 Co słychać u Bachusików? Nadal nie grzeszą urodą, tak samo kochają młode wino i zabawę, a teraz są jeszcze […]