Przegląd donic z polietylenu

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W tworzeniu małej architektury miejskiej coraz częściej sięga się po materiały, które są nie tylko trwałe, ale i estetyczne. W tej kategorii prym wiedzie bezdyskusyjnie polietylen. Zebraliśmy jego największe zalety.

donica Gianto Nuno'niźródło: www.terraform.pl

Ogromne możliwości

Niezależnie od wielkości pojemnika polietylen wciąż zachowuje swoje unikalne właściwości. Ten przyjazny środowisku materiał doskonale sprawdza się przy tworzeniu donic nawet w dużym rozmiarze. Donica Gianto polskiej marki Nuno’ni jest przykładem, jak ogromny potencjał drzemie w polietylenie. Taka donica pasuje zarówno do aranżacji przestrzeni miejskiej, jak i dekoracji klubowego czy restauracyjnego ogrodu. Wysoka odporność na promienie UV sprawia, że nawet duże nasłonecznienie nie jest w stanie jej zaszkodzić.

donica A-Malo Teraplastźródło: www.terraform.pl

Wielofunkcyjność

Ze względu na mnogość swoich zastosowań, donice z polietylenu mogą przybrać wiele form. Jedną z propozycji jest ogromna donica A-Malo marki Teraplast, która z powodzeniem może służyć jako designerski stół. To doskonałe rozwiązanie do przestrzeni publicznej przyjaźnie nastawionej na potrzeby mieszkańców miast. Taki element architektury miejskiej również z powodzeniem dzieli otwarte przestrzenie.

donica Assumi Nuno'niźródło: www.terraform.pl

Klasyka na salonach

Następną propozycją marki Nuno’ni jest donica Assumi. Ta smukła donica z polietylenu to niezawodny uzupełnienie każdej, klasycznej aranżacji przestrzeni. Podobnie jak Gianto, Assumi z sukcesem wytrzymuje szkodliwe promieniowanie UV oraz nie groźne jej żadne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki połączeniu funkcjonalności i wytrzymałego materiału staje się interesującym elementem otoczenia. Dodatkową zaletą tego pojemnika jest wkładka uprawna, która znacząco ułatwia pielęgnację roślin.

donica Square Divider Elhoźródło: www.terraform.pl

Europejskie standardy

Donice z polietylenu zostały docenione w wielu europejskich krajach. Można je spotkać nie tylko w Polsce, ale i w Holandii, Niemczech i we Włoszech, gdzie skutecznie zdobią przestrzeń miejską oraz prywatne posiadłości. Dzięki ich zaletom – lekkość, mobilność, 100% recyklingu – na stałe wpisały się w codzienność mieszkańców. Warto czerpać dobre wzory od innych, szczególnie te proekologiczne i podnoszące klasykę naszego otoczenia.

donica Schio Cassa Alta Teraplastźródło: www.terraform.pl

donica Tulipano Teraplastźródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz