Skrzynki kwiatowe Atech A1200

Pomysł na ukwiecenie: pelargonia w skrzynkach

Kwiecień 28, 2016

Roślinne dekoracje sprawiają, że miejskie tarasy i balkony, a także barierki i płoty wyglądają szczególnie efektownie. Wiosenno-letnie ukwiecenie tak problematycznych miejsc nie musi być skomplikowane – wystarczy sięgnąć po skrzynki kwiatowe i optymalne dla danej roku odmiany kwiatów.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

Uniwersalna roślina

Najpopularniejszą rośliną dla przestrzeni miejskiej jest pelargonia bluszczolistna. Najczęściej sadzona jest w kwietnikach, ale równie często spotykana jest w donicach oraz rozmaitych gazonach. W skrzynkach kwiatowych dobrze przyjmują się odmiany o bardziej rozbudowanych kwiatach, charakteryzujące się wzniesionym pokrojem. Pelargonia najczęściej kwitnie na czerwono, jednak spotyka są odmiany fioletowe, różowe, a nawet białe!

skrzynki kwiatoweŹródło: www.atech-pl.eu

Minimalne wymagania

Pelargonia jest byliną, która co prawda wywodzi się z cieplejszych rejonów świata, jednak świetnie znosi niskie temperatury. Za eksponowaniem jej na otwartej przestrzeni przemawia również fakt, że ma wręcz minimalne wymagania bytowe – nasadzona w skrzynkach kwiatowych może być pozostawiona sama sobie na długi czas. Na łatwość pielęgnacji tej pięknej rośliny w podłużnych pojemnikach wpływa również zawarte w nich podwójne dno oraz kratkę oddzielającą korzenie od wody. Obecność dodatkowej, pustej przestrzeni stanowi rezerwę tlenu i zapas wody, która raz dostarczona, może być pobierana przez roślinę nawet przez kilka tygodni, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Co ciekawe, do doskonałego zdrowia pelargonii wystarczy jej nawet półcień, chociaż nie pogardzi słonecznym stanowiskiem.

Kompleksowa Usługa Skrzynki kwiatowe Atech A100Źródło: www.atech-pl.eu

Pelargonia jest bardzo odporna na mróz, jednak warto zadbać o to, by skrzynka kwiatowa była wykonana z solidnego tworzywa, które będzie dla niej dodatkową izolacją. Warto również wykorzystywać nawóz lub Terra Hydrogel Vit, który nie tylko dostarczy roślinom wody przez naprawdę długi czas, ale będzie też źródłem składników odżywczych. W ten sposób podłużne pojemniki z kolorowymi kwiatami praktycznie będą cieszyć oczy praktycznie bez większego nadzoru.

Skrzynki kwiatowe Atech A1000Źródło: www.atech-pl.eu

Wiosenne przebudzenie

Aranżacja przestrzeni publicznych, szczególnie ta wiosenna, musi być udana. To pierwszy po zimie barwny i naturalny element! Warto w tym celu wykorzystać istniejące elementy architektury – barierki, poręcze czy niskie ścianki działowe, a nawet schody mogą wypięknieć. Podłużne skrzynki z polietylenu to tylko jeden z wielu pomysłów na wiosenną dekorację z użyciem pelargonii. W wiszących wieżach kwiatowych ten niepozorny kwiat prezentuje się równie dobrze i szybko przekształca kwietnik w kolorowe kulę roślin.

wiszące kaskadowe konstrukcje Terra, ampleŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zawsze bezpiecznie

Skrzynki kwiatowe mogą być z powodzeniem montowane ponad gruntem, dzięki czemu nie zakłócają poruszania nawet na ciasnych balkonach lub w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Roślinne dekoracje eksponowane w miastach muszą być szczególnie solidne, by nie strącił ich podmuch wiatru ani uderzenie. Co ważne, francuskie skrzynki kwiatowe posiadają jedyny tak zaawansowany system mocowań, który zapewnia bezpieczne użytkowanie bez względu na okoliczności.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

Ukryć i… podkreślić

Bujnie kwitnące pelargonie są w stanie stworzyć prawdziwy parawan! Obsadzone nimi skrzynki kwiatowe sprawdzą się w miejscach, gdzie prywatności jest na wagę złota. Podwórze, taras lub pozbawiony drzew warto wydzielić montując pojemniki na ogrodzeniu. To również sposób na ciekawe ukrycie mniej atrakcyjnych elementów otoczenia.

skrzynki kwiatowe atech A800Źródło: www.atech-pl.eu

Print Friendly, PDF & Email
Czy Polscy deweloperzy dojrzeli do ekologii? Pięć polskich ekoinwestycji mieszkaniowych
Jak stworzyć warzywnik na balkonie?

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis
Poprzedni wpis
Jest kilkadziesiąt razy słodsza od zwykłego cukru, nie zawiera kalorii, jest obojętna dla poziomu cukru we krwi, działa przeciwbakteryjnie, a…