Pisanka z Frankensteinem

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Potwór Frankensteina, zamczysko jego stwórcy, a tuż obok: dworzec kolejowy, kościół parafialny, Krzywa Wieża i inne lokalne zabytki. Gdzie znajduje się tak osobliwy zbiór? Znaleźć go można w Polsce! A konkretniej w Ząbkowicach Śląskich, w samym sercu miasta – na wielkanocnych dekoracjach!

wielkanocne dekoracje ząbkowice terra group (3)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Ząbkowice-Śląskie

Inaczej niż zawsze

Od kilku dni ząbkowicki rynek zdobią osobliwe dekoracje. Pisanki w roli wielkanocnych dekoracji mogą nie jawić się jako coś szczególnego, jednak te, które stoją w mieście Frankensteina, są naprawdę wyjątkowe…

wielkanocne dekoracje ząbkowice terra group (9)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Ząbkowice-Śląskie

Duży może więcej

Rozległy rynek w Ząbkowicach wymagał stworzenia odpowiedniej aranżacji. Klasyczne stroiki nie sprawdziłyby się, dlatego włodarze miasta postawili na nowoczesne rozwiązanie, stworzone dokładnie z myślą o potrzebach przestrzeni publicznych. Wielkie pisanki na smukłych stojakach okazały się doskonałym wyborem!

wielkanocne dekoracje ząbkowice terra group (6)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Ząbkowice-Śląskie

Uśmiechnięty potwór

Dodatkowym atutem ząbkowickich dekoracji jest ich niepowtarzalność. Wszystkie pisanki z kolekcji Terra Ozdoby Wielkanocne, jakie trafiły do miasta, zostały pomalowane ręcznie i przedstawiają najbardziej charakterystyczne dla tej okolicy elementy. Na powierzchni świątecznych dekoracji znalazł się więc potwór Frankenstein (w bardzo przyjaznym wydaniu!), który według legendy zamieszkiwał Ząbkowice Śląskie, a także lokalne zabytki.

wielkanocne dekoracje ząbkowice terra group (1)Źródło: www.facebook.com/Gmina-Ząbkowice-Śląskie

Prezent dla mieszkańców

Mieszkańcy miasta ciepło przyjęli nowe dekoracje. Pamiątkowe fotografie przy pisankach są obowiązkowym elementem wiosennego spaceru! Szczególną popularnością cieszy się jajo XXL z wizerunkiem potwora Frankensteina – nieco innego niż ten, którego znamy z filmowego ekranu. Barwne wizerunki wraz ze specjalnym, świątecznym przekazem od włodarzy miasta utrwalonym na powierzchni jaj sprawiają, że każdy z mieszkańców na dobre poczuł wielkanocny nastrój.

wielkanocne dekoracje ząbkowice (7) terra groupŹródło: www.facebook.com/Gmina-Ząbkowice-Śląskie

Do zadań specjalnych

Wielkanocne pisanki w rozmiarze XXL zostały wykonane z fiberglassu – lekkiego i wytrzymałego tworzywa, które doskonale sprawdza się w przemyśle budowlanym, a obecnie jego właściwości są doceniane podczas aranżowania przestrzeni publicznych. Gładka powierzchnia dekoracji to ogromne pole do popisu, można na niej przedstawić praktycznie każdy wizerunek lub wzór sprawiając, że będą one naprawdę wyjątkowe. Po utrwaleniu lakierem, wielkanocne ozdoby mogą trafić do otwartych przestrzeni, bez ryzyka, że zaszkodzą im niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kapryśna wiosna nie jest żadną przeszkodą!

wielkanocne dekoracje ząbkowice (9) terra groupŹródło: www.facebook.com/Gmina-Ząbkowice-Śląskie


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz