Nie jesteś sam!

Wrzesień 30, 2015

…to najważniejsza idea, jaka przyświecała stworzeniu świeckiej Ściany Płaczu. Podziel się swoimi troskami, wyrzuć je z siebie i poczuj ulgę. To naprawdę działa!

wailing wall (2)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

Od 21 do 27 września podróżni oczekujący na dworcu w Brighton byli świadkami dość oryginalnego komunikatu, jaki wyświetlał się na tamtejszej tablicy informacyjnej. Wbrew pozorom, nie była to wielkoformatowa reklama ani nawet rozkład jazdy pociągów: zamiast tego na ekranie pojawiły się anonimowe wiadomości od użytkowników Internetu.

wailing wall (7)Źródło: www.theguardian.com

Inspiracją do stworzenia tak osobliwego pamiętnika była prawdziwa Ściana Płaczu, w której zgodnie z tradycją wierni zostawiają karteczki z osobistymi przekazami, intencjami i modlitwami.

wailing wall (5)Źródło: www.theguardian.com

Jak tłumaczy, Alan Donohoe, pomysłodawca przedsięwzięcia„… elektroniczna, świecka wersja Ściany Płaczu (Wailing Wall) pozwala anonimowo wyrzucić z siebie nasze wewnętrzne troski… Ściana umożliwia proste, a jednocześnie szybkie przekazanie do wiadomości publicznej, że problemy doskwierają każdemu z nas.”

wailing wall (1)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

„Nieustannie mówi się nam, że musimy być szczęśliwi. A jednak wszyscy mamy jakieś zmartwienia, robimy okropne błędy i doskwierają nam wyrzuty sumienia. Dzielenie się nimi ze społeczeństwem to ciągle strefa tabu.”

wailing wall (3)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

Autor instalacji, Alan Donohoe zaznacza, że świecka wersja Ściany Płaczu nie jest workiem pełnym zmartwień, którymi anonimowi Internauci chcą zarzucać podróżnych w Brighton. Wręcz przeciwnie: to swoista terapia, podczas której zarówno przechodnie z dworca, jak i autorzy przekazów dzielą się i uświadamiają sobie swoje troski. Nie jesteśmy sami!

wailing wall (6)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

Aby umieścić swój komunikat na Ścianie, należało po prostu wpisać go na stronie internetowej. Kliknij, bo poznać wiadomości od Internautów z całego świata… i dodać coś od siebie.

Print Friendly, PDF & Email
Projekt Monsoon
Seniorka odmienia miasto

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis
Poprzedni wpis
Nowoczesne donice miejskie to coś więcej niż tylko szare, proste geometryczne gazony. Coraz częściej są to elementy, które łączą w…