Miejskie donice i rośliny wieloletnie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Ozdobne donice miejskie to jeden z atrakcyjniejszych elementów architektonicznych stosowany w przestrzeni miejskiej. Ale jakie drzewa i krzewy będą nadawać się do pojemników? O tym już w dzisiejszym artykule.

Drzewa i krzewy będą znakomicie komponować się z miejskimi donicami. Są one koniecznym ich dodatkiem, który będzie funkcjonować w pojemnikach przez wiele lat.

duże donice TerraForm
Donice miejskie TerraForm

To od wielkości pojemnika będzie zależało, jakie drzewa lub krzewy wybierzemy do jego obsadzenia. W za małym pojemniku korzenie szybko przerosną podłoże i będziemy zmuszeni do przesadzenia rośliny lub zastosowania nowego pojemnika. Natomiast w odpowiednio dostosowanych donicach rośliny będą zdobić przestrzeń miejską przez kilka sezonów.

Najpopularniejsze wśród drzew stosowanych w donicach są klony czy robinie, które posiadają regularne, kuliste korony. Ale także często stosuje się brzozy, morwy lub odmiany jarzębów. Bardzo efektownie w donicach będą wyglądać ozdobne jabłonie, wiśnia pospolita czy śliwy.

duże donice TerraForm
Donice miejskie TerraForm

W wyborze krzewów nie powinniśmy mieć większego problemu, ponieważ oferta szkółkarzy w tym zakresie jest bardzo urozmaicona. W tym przypadku możemy zastosować wszelkiego rodzaju odmiany jałowców, cyprysów, sosen, choiny kanadyjskiej, żywotników, krzewuszki, niskie berberysy, ozdobne wierzby, czy bukszpany. Jak widać komponując donice miejskie mamy tak naprawdę nieograniczone możliwości. Od charakteru donicy oraz miejsca jej usytuowania powinno zależeć, jakie drzewa czy krzewy wykorzystamy do jej ozdoby.

Warto przypomnieć, że przy sadzeniu drzew powinniśmy nie tylko pamiętać o doborze roślin w zależności od ich jednakowych wymagań, ale także, a może przede wszystkim, kierować się naszym indywidualnym poczuciem estetyki.

duże donice TerraForm
Donice miejskie TerraForm

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz