Lato w kwiatach – zima w igliwiu

Roślinne dekoracje to już obowiązkowy element miejskiej przestrzeni. Donice, kwietniki, rabaty czy kompozycje w skrzynkach ciągle cieszą oczy, wprowadzając do jesiennego krajobrazu kolory. Już za kilka tygodni pozostanie po nich jedynie wspomnienie… i puste pojemniki. Tak nie musi być!

swiateczne-ozdoby-dla-miast-terrachristmas-31Źródło: www.terrachristmas.pl

Elementy małej architektury, jakie zdobią nasze miasta wiosną, latem i jesienią są bowiem doskonałą podstawą do stworzenia bożonarodzeniowej dekoracji. Ze świątecznymi nakładkami bożonarodzeniowa metamorfoza jest nie tylko bardzo prosta, ale i ekspresowa!

swiateczne-ozdoby-dla-miast-terrachristmas-28Źródło: www.terrachristmas.pl

Nakładki na wieże kwiatowe działają na zasadzie „przebrania” – to lekka, stalowa konstrukcja, która w całości przykrywa znajdujący się wewnątrz kwietnik. Większe modele wymagają zestawienia i zespolenia dwóch elementów, a mniejsze można z powodzeniem zakryć nawet pojedynczym stożkiem.

swiateczne-ozdoby-dla-miast-terrachristmas-3Źródło: www.terrachristmas.pl

Zastosowanie tak nieskomplikowanego, a jednocześnie funkcjonalnego rozwiązania sprawia, że instalacja nakładki jest szybki. Konstrukcja została opracowana tak, by szczelnie przykryć całą powierzchnię „ukrytej” wieży kwiatowej. W ten łatwy sposób sezonowe dekoracje stają się rozwiązaniem całorocznym, które zależnie okoliczności mogą zostać ekspresowo do nich dopasowane.

terrachristmas dekoracje świateczne (1)Źródło: www.terrachristmas.pl

Świąteczne trendy zmieniają się co roku, jednak klasyka jest zawsze na topie. Bożonarodzeniowa choinka w zielonym kolorze, ze sznurami światełek będzie doskonałym wyborem nie tylko w warunkach domowych, ale również w przestrzeni publicznej. A może „przebrać” również wiszące kwietniki montowane na latarniach? To możliwe! Mnogość możliwości sprawia, że miasto będzie mieć dekorację idealnie dopasowaną do potrzeb przestrzeni – wyjątkową jak każde Boże Narodzenie!

swiateczne-ozdoby-dla-miast-terrachristmas-36-681x10242Źródło: www.terrachristmas.pl

Śnieg i mróz, a czasami szaruga, deszcz i plucha – oto uroki zimy, która co roku panuje w polskich miastach. Warto zadbać o to, by miejskie ozdoby były odporne na rdzę, uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatur. Nakładki miejskie z kolekcji TerraChristmas nie tylko stanowią element dekoracyjny, ale także użytkowy: umożliwiają przechowanie dekoracji bez potrzeby ich demontażu czy magazynowania.

nakładki miejskie TerraChristmasŹródło: www.terrachristmas.pl

Świąteczne trendy zmieniają się z roku na rok, jednak tym, co zawsze wygrywa, jest klasyka. Bożonarodzeniowa choinka w zielonym kolorze ze sznurami kolorowych światełek zawsze będzie strzałem w dziesiątkę, również w przestrzeni publicznej. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by wzbogacić tradycyjną kompozycję o nowoczesne elementy: dekorację na podstawie trójkąta lub kwadratu, czerwone lub igliwie albo oświetlenie i bombki w szalonych barwach.

świąteczne nakładki terrachristmas (1)Źródło: www.terrachristmas.pl

To jeszcze nie czas na zaprzątanie sobie głowy domowymi dekoracjami świątecznymi, jednak planowanie Bożego Narodzenia w przestrzeni publicznej warto rozpocząć już teraz…

swiateczne-ozdoby-dla-miast-terrachristmas-34Źródło: www.terrachristmas.pl

zobacz więcej pomysłów na świąteczną dekorację przestrzeni miejskiej w broszurze na temat aranżacji z Milicza – klik

Zapisz

Zapisz