Kwitnący sposób na szarość

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Stylowe kamienice, zadbana nawierzchnia, schludna architektura – takich elementów nie brak w Pszczynie. Jedynym mankamentem, jaki zaniżał walory estetyczne centrum, był brak naturalnych dekoracji. Zdominowana przez bruk płyta nie prezentowała się wystarczająco dobrze.

wieże kwiatowe terra pszczyna (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Szczególnie dotkliwy był brak roślinnej oprawy dla znajdujących się tutaj symboli miasta: ratusza oraz  protestanckiego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Niewystarczająca ilość naturalne podłoża nie musi być jednak źródłem zmartwień – kwiaty mogą trafić i do takich przestrzeni jak serce śląskiego miasteczka, skutecznie poprawiając jego wygląd.

wieże kwiatowe terra pszczyna (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Sposobem na zlikwidowanie monotonii pszczyńskiego rynku okazały się dwumetrowe Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe, pozwalające na atrakcyjne zaaranżowanie roślinnością miejsc z dominacją chodników, betonu lub bruku. Doskonałym uzupełnieniem większych kwietników stały się Wieże Kwiatowe model H1200, które sprawiły, że serce miasta, a przede wszystkim jego najważniejsze symbole zyskały odpowiednią oprawę i ożywiły kompozycję, różnicując jej poziom. To najpopularniejszy nie tylko w Polsce, ale i Europie model, który pozwala łatwo i skutecznie wydobyć potencjał przestrzeni miejskiej przy użyciu roślin.

PszczynaŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ulokowane w centrum miasta konstrukcje wymagały ukwiecenia roślinami wyjątkowo odpornymi, a jednocześnie gwarantującymi efekt wizualny. Właśnie dlatego kwietniki z Pszczyny obsadzono czerwoną pelargonią: piękną rośliną o niewielkich wymaganiach pielęgnacyjnych.

Wieża kwiatowa H1200 to jeden z najpopularniejszych modeli, które sprawdziły się już całej Europie. To uniwersalne rozwiązanie pozwalające ukwiecić nawet tak (pozornie!) problematyczne przestrzenie, centrum Pszczyny. Brukowane podłoże nie oznacza braku roślinnych elementów. Wystarczy rzut oka na centrum Pszczyny, by przekonać, się, jak estetycznie może prezentować się przestrzeń pokryta betonem lub brukiem!

Zobacz film z Pszczyny:


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz