Kreskówkowe miasto

Marzec 13, 2015

Na metalowym stelażu śpi Homer Simpson, po skrzynce elektrycznej skacze sam Mistrz Yoda, a pies Snoopy odpoczywa na parkometrze. Tak wygląda miasto według artysty znanego jako OakOak:

OakOak (2)Źródło: www.oakoak.fr

Francuski artysta ukrywający się pod pseudonimem OakOak od lat w błyskotliwy sposób odmienia przestrzeń miejską. Dzięki swoim niecodziennym pracom skutecznie odwraca spojrzenia od ewentualnych niedoskonałości elewacji i kieruje wzrok przechodniów na swoje małe dzieła sztuki.

OakOak (11)Źródło: www.misturaurbana.com

Rzeczy, którym większość z nas nie poświęca uwagi, takie jak uszkodzona barierka lub pęknięta elewacja, stają się inspiracją dla nowego obrazu. Małe, kolorowe prace często nawiązują to tematyki zaczerpniętej z popkultury, dzięki czemu skutecznie wywołują uśmiechy.

OakOak (3)Źródło: www.isupportstreetart.com

OakOak (9)Źródło: www.oakoak.fr

Najnowsze dzieło, jakie stworzył OakOak można znaleźć w jego rodzinnym mieście Saint Etienne we Francji. Obraz nawiązuje do słynnej kreskówki Rodzina Simpsonów i przedstawia głowę tytułowej familii – Homera w typowej dla niego scenerii: w niezbyt zobowiązującym stroju, podczas drzemki, z zapasem słodkości. Obraz jest hołdem dla niedawno zmarłego Sama Simona, współautora słynnej serii parodiującej przeciętne amerykańskie rodziny.

OakOak (1)Źródło: www.mymodernmet.com

W poprzednich latach OakOak również nawiązywał w swoich pracach do Rodziny Simpsonów, jednak równie często inspirowały go inne klasyki, takie jak Gwiezdne Wojny, komiksów o Fistaszkach (seria bajek o psie Snoopym), etc. Spójrzcie sami i sprawdźcie, czy jesteście w stanie wskazać wszystkie inspiracje francuskiego artysty!

OakOak (10)Źródło: www.isupportstreetart.com

OakOak (8)Źródło: misturaurbana.com

OakOak (7)Źródło: www.mymodernmet.com

OakOak (6)Źródło: www.oakoak.fr

OakOak (5)Źródło: www.oakoak.fr

OakOak (4)Źródło: www.mymodernmet.com

Dodaj komentarz

Polecane wpisy

  • 11 maja 2015 Kolorowe kontynenty Jest ich pięć i każda jest zupełnie inna. Rzeźby przedstawiające kultury kontynentów coś […]
  • Ekologiczne graffiti17 maja 2012 Ekologiczne graffiti Jeszcze kilka lat temu nikomu z nas nawet się nie śniło, że graffiti może być miękkie, […]
  • 10 czerwca 2015 Jak ze srebrnego ekranu Pamiętacie film „Avatar”? Ile byśmy dali, aby znaleźć się w tym magicznym świecie! […]