Jak ze srebrnego ekranu

Czerwiec 10, 2015

Pamiętacie film „Avatar”? Ile byśmy dali, aby znaleźć się w tym magicznym świecie! Australijczycy to szczęściarze – bajeczna kraina z planety Pandora stoi przed nimi otworem.

Arclight  (5)Źródło: www.mymodernmet.com

Tegoroczna odsłona Vivid Sydney Festival jest wyjątkowo magiczna. Studenci jednej z australijskich uczelni stworzyli hipnotyzującą instalację świetlną, która przywodzi na myśl krainę z kinowego hitu Jamesa Camerona. Wystawa zatytułowana „Arclight” składa się 1,900 podświetlanych syntetycznych „gałęzi”, które zmieniają kolor reagując na ruch odwiedzających festiwal gości.

Arclight  (7)Źródło: www.mymodernmet.com

Spektakularna instalacja została skonstruowana tak, by naśladować namorzyny występujące w australijskich zbiornikach wodnych. Ta bajecznie kolorowa kraina czarów to również pobudzający wyobraźnie, bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych – mogą wskakiwać pomiędzy lampy, zmieniając ich kolor.

Arclight  (4)Źródło: www.mymodernmet.com

Instalacja jest jednak nie tylko ucztą dla oczu i bodźcem dla wyobraźni. Wszystkie podświetlane dekoracje zostały stworzone z plastiku, który łatwo poddaje się recyklingowi. Znacie go bardzo dobrze: to ten sam materiał, z którego wykonuje się kartony z mlekiem.

Arclight  (3)Źródło: www.mymodernmet.com

Tylko podczas nocy inauguracyjnej instalację „Arclight”, na terenie festiwalu zjawiło się przeszło 50,000 gości. Przyjazna środowisku wystawa cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem – również się jej przyjrzyjcie, a zrozumiecie zachwyt mieszkańców Australii.

Arclight  (2)Źródło: www.mymodernmet.com

Arclight  (1)Źródło: www.mymodernmet.com

Dodaj komentarz

Polecane wpisy

  • 22 maja 2015 Bordalo II po raz III! Recykling jest ważny. Ile razy to słyszeliśmy, a ile razy naprawdę to do nas trafiło? […]
  • 7 sierpnia 2015 Czarny humor w kolorach Wszystkich miłośników słodyczy i oryginalnej sztuki zapraszamy w podróż na słoneczną […]
  • 30 września 2015 Nie jesteś sam! …to najważniejsza idea, jaka przyświecała stworzeniu świeckiej Ściany Płaczu. Podziel […]