Jak stosować skrzynki z podwójnym dnem?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Może się wydawać, że uprawa roślin w skrzynkach to dziedzina, w której nie sposób odkryć już nic nowego.

skrzynki kwiatowe atech moskwa a800 (3)Źródło: www.atech-pl.eu

Francuscy projektanci zdołali jednak zrewolucjonizować tę czynność i rozbudować skrzynki kwiatowe o szereg ciekawych udogodnień sprawiając, że kwiaty kwitną w nich jeszcze piękniej… a na dodatek przy jeszcze mniejszym nakładzie pracy.

Mocowanie

W przestrzeni miejskiej czy też domowym zaciszu szczególnie ważne jest bezpieczeństwo, a roślinne dekoracje mocowane na parapetach lub płotach muszą być solidnie przytwierdzone do podłoża. Warto więc postawić na skrzynki kwiatowe o zróżnicowanym wachlarzu mocowań, które pozwalają zamocować dekorację w każdym położeniu: poziomym, pionowym, górnym oraz bocznym. Co ważne, mocowanie to jednocześnie zaawansowany system antykradzieżowy, który skutecznie gasi zapędy wandali i złodziejów.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

Konserwacja

Francuskie skrzynki kwiatowe wykonano z polietylenu, który daje szereg udogodnień: sprawia, że dekoracje są lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe, a pęknięcia, zarysowania czy też załamania nie pojawiają się nawet po przyłożeniu dużej siły. Konserwacja i pielęgnacja pojemników ogranicza się więc praktycznie do zera.

Skrzynki kwiatowe Atech A1000Źródło: www.atech-pl.eu

Podlewanie roślin

W jaki sposób, podczas podlewania, określić, czy skrzynka kwiatowa jest już pełna? Francuskie pojemniki na kwiaty wyposażono w korek przelewowy, dzięki czemu, łatwo uzyskać odpowiedź to pytanie: gdy tylko wewnątrz znajdzie się optymalna ilość wody, ta zacznie przedostawać się na zewnątrz. Dzięki temu, że dno jest oddzielone od systemu korzeniowego kratką, na dnie nie gromadzą się szczątki roślin, wobec czego nie dochodzi do gnicia. To właśnie tutaj znajduje się podwójne dno, czyli dodatkowy magazyn wody i powietrza, z którego roślina może swobodnie korzystać.

skrzynki kwiatowe atechŹródło: www.atech-pl.eu

Zmiana ukwiecenia

Z francuskimi skrzynkami przesadzanie roślin również staje się banalnie łatwe – wystarczy usunąć znajdującą się wewnątrz pojemnika wkładkę uprawną i w jej miejscu umieścić wybrane, już rozwinięte dekoracje. Cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil i nie wymaga demontowania całego pojemnika.

7. zródło Terra www.terra-pl.eu opis - Skrzynki Atech, model A800Źródło: www.atech-pl.eu

skrzynki kwiatowe atech holandia V580 (2)Źródło: www.atech-pl.eu

skrzynki kwiatowe atech holandia V580 (2)Źródło: www.atech-pl.eu


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz