Jak stosować donice z systemem uprawnym?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Chcesz przesadzić roślinę, jednak boisz się bałaganu, jaki temu towarzyszy? A może zastanawiasz się, czy kwiat wymaga podlania, czy raczej ma wody pod dostatkiem?

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Wybierz donice z systemem uprawnym, a przekonasz się, że życie miłośnika naturalnych dekoracji może być wolne od wszelkich niewygód:

Dla ceniących wygodę

Aby naturalna dekoracja wnętrza nie była nadmiernie absorbująca, powstały donice kwiatowe z modułem uprawnym i systemem nawadniania. Ten innowacyjny element sprawia, że nasadzone w pojemnikach kwiaty mogą być łatwo przesadzane, a poziom wody jest zawsze pod kontrolą. Co więcej, gleba, a co za tym idzie, również system korzeniowy roślin, jest stale dotleniany, a nadmiar wilgoci jest swobodnie uwalniany przez otwory przelewowe. Kwiatom nie zagrozi więc gnicie, a dekoracja będzie zawsze schludna i estetyczna. W ten sposób naturalne dekoracje zyskują dodatkowy atut – za minimalne nakłady pracy odwdzięczają się imponującym efektem.

Donica Elho Milano DiamondŹródło: www.terraform.pl

Co i jak?

Dno pojemnika zajmuje podkładka z otworami przelewowymi i modułem dostarczania wody oraz kontroli stanu wilgotności. Ten element ostatecznie będzie znajdować się ponad wierzchnią warstwą z ziemi ogrodniczej. Wkładkę uprawną warto wypełnić keramzytem – specjalnym tworzywem, które pełni funkcję drenażu. Woda dostarczana jest przez niewielki otwór i doprowadzana bezpośrednio i równomiernie w całym systemie korzeniowym. O tym, czy roślina wymaga ponownego nawodnienia, poinformuje specjalny wskaźnik. Ze względu na zastosowanie keramzytu, woda będzie zatrzymywać się w nim, co minimalizuje ryzyko gnicia korzeni.

Donica Elho Milano DiamondŹródło: www.terraform.pl

Koniec z bałaganem

Atrakcyjne wnętrze to przestrzeń wolna od nieporządku. Aby wprowadzić do niej kwiaty bez bałaganu nierozerwalnie związanego z przesadzeniem roślin, donice kwiatowe nuno’ni oraz Elho zostały wyposażone w system uprawny – wystarczy przenieść zawartość pojemnika wraz z zawartością i zastąpić go w pełni ukwieconą, wcześniej przygotowaną sadzonką. To minimalny wysiłek i przestrzeń ukwiecona w dosłownie kilka chwil!

Donica Elho Brussels Diamond HighŹródło: www.terraform.pl

Schludne ukwiecenie

Zanim jednak pojemnik wypełni nowe ukwiecenie, warto sprawić, by prezentował się efektownie. To łatwe, ponieważ donice kwiatowe Elho oraz nuno’ni są bardzo łatwe w pielęgnacji. Gładka powierzchnia to bezproblemowe mycie – wystarczy wilgotna ściereczka. Stworzenie pięknej dekoracji kwiatowej nie musi oznaczać wysiłku ani bałaganu. Walory, które skrywają sobie donice kwiatowe z modułem uprawnym, sprawiają, że aranżacja każdej przestrzeni staje się banalnie łatwa.

donica etima nunoni terraform.plŹródło: www.terraform.pl

Donica Ricola TerraFormŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz