Jak przemienić donicę w bożonarodzeniową dekorację?

Listopad 15, 2016

To nie czary, chociaż magia świąt ma tu swój duży udział. Donice, które zdobią nasze ulice w letnim sezonie, mogą bowiem łatwo zmienić się w niezwykłą, miejską choinkę.

wielka-donica-gianto-terrachristmas-2Źródło: www.terrachistmas.pl

Specjalne nakładki to sposób na przechowanie pojemników podczas najmroźniejszych miesięcy i świetny przepis na prezent dla mieszkańców. Oto szczegóły skutecznej receptury:

Świąteczne nowości

Nakładki na kwietniki już od dawna zdobią ulice naszych miast w świątecznym sezonie. Podobne rozwiązania dedykowane wielkim donicom to nowość, którą warto wypróbować jeszcze tej zimy. Kilkanaście minut wystarczy, aby donica, która wiosną i latem wprowadza do miasta kolor oraz kwiaty, zimą przemieniła się w bożonarodzeniową ozdobę. Świąteczna nakładka to gotowy przepis na ekspresową metamorfozę dowolnej przestrzeni!

wielkie-donice-gianto-rybnik-nunoni-8Źródło: www.terraform.pl

Jak to działa?

Nakładka jest lekką, opartą na stalowej konstrukcji dekoracją w kształcie stożka, oplecioną imitacją igliwia. Zastosowanie tak prostego, a jednocześnie funkcjonalnego rozwiązania sprawia, że jej montaż jest szybki i łatwy – instalacja zajmuje jedynie kilka chwil, a otoczenie staje się piękne na długi czas. Sekret idealnego dopasowania nakładki do donicy tkwi w jej projekcie: nieco szerszy od podstawy rant pojemnika pozwala na zamocowanie stożka, a następnie ustabilizowanie go w podłożu. Uwaga – świąteczne nakładki na miejskie donice wymagają montażu na obsadzonym pojemniku. Tylko wówczas dekoracja nie przewróci się wskutek podmuchów zimowego wiatru.

wielka-donica-gianto-terrachristmas-1Źródło: www.terrachistmas.pl

Natychmiastowy efekt

Zielony stożek opleciony sznurem kolorowych światełek zmieni każdą przestrzeń w niezwykłą, zimową krainę – i to w zaledwie kilka chwil. Wystarczy po prostu zakotwiczyć stalową nakładkę na pojemniku, by móc cieszyć się natychmiastowym efektem dekoracyjnym. To znacznie większa korzyść niż w przypadku tradycyjnych ozdób, wymagających montażu przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Wyjątkowy pomysł

Choinka powinna być niepowtarzalna – zarówno ta „domowa”, jak i eksponowana w przestrzeni publicznej. To przecież wyjątkowy prezent i najbardziej charakterystyczny symbol świąt Bożego Narodzenia. Nakładki na donice miejskie są stworzone właśnie po to, by podkreślić wyjątkowość konkretnego miejsca: występują w trzech wersjach kolorystycznych i mogą być urozmaicone bombkami oraz światełkami. To niekończąca się możliwość dowolnych kombinacji!

 

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Polecane wpisy

  • wielkanocne ozdoby dla mias3 marca 2016 Jajko czy kura? Zadbane trawniki, schludne chodniki, place lub skwery, a na nich ogromnych rozmiarów […]
  • Tak ukwiecono Gostyń!5 września 2017 Tak ukwiecono Gostyń! Miejscowość położona nieopodal Poznania, której daleki jest zgiełk wielkich miast, ale […]
  • 15 czerwca 2016 Cytrusowe drzewko handmade Dzisiaj cytrusowe drzewka uprawiane w mieszkaniach nikogo już nie dziwią. Wszystko, co […]