Hydrogel w leśnictwie – jak uniknąć strat?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Już od ćwierćwiecza ustawa i Lasach Państwowych i właścicielach lasów przewiduje obowiązek utrzymania ciągłości użytkowania. Akt prawny zobowiązuje do ponownego zalesienia wykarczowanego terenu to w okresie nie krótszym niż 2 lata po usunięciu drzewostanu.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (5)5Źródło: www.pixabay.com

Jak uniknąć strat, a jednocześnie nie dopuścić do złamania prawa?

W myśl ustawy usuwanie drzew celem pozyskania drewna i innych surowców, dozwolone jest tylko w przypadku zapewnienia ciągłości uprawy leśnej w konkretnym miejscu. Nowa sadzonka w miejscu wyciętego drzewa musi pojawić się nie później niż po 2 latach.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (1)Źródło: www.pixabay.com

Należy pamiętać, że na stan młodych sadzonek w miejscu nasadzenia ogromny wpływ mają warunki, w jakich są transportowane ze szkółki. System korzeniowy nie może wyschnąć, dlatego warto zamoczyć go w hydrożelu Aqua w postaci pylistej. Ta ekologiczna substancja zapewni młodej roślinie odpowiednią ilość wody w trakcie transportu, dzięki czemu trafi ona w nowe miejsce w najlepszej kondycji i już za kilka lat zmieni się w dorodne drzewo.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (1)Źródło: www.pixabay.com

Co ważne, Terra Hydrogel Aqua nie przestaje działać w momencie nasadzenia – preparat utrzymuje się na korzeniach również po umieszczeniu w podłożu, a efektem zastosowania hydrożelu już na etapie transportu, a także już w momencie umieszczania w podłożu, są zdrowe rośliny, które przetrwają dekady.

Najlepszym moment na odnawianie lasów to wiosna i jesień. Tylko wtedy młode rośliny mają największą szansą na przetrwanie transportu i zaaklimatyzowanie się nowym miejscu.

hydrogel terra aqua pylisty lasy (1)Źródło: www.pixabay.com

Warto wspomóc rozwój sadzonek i wybrać Terra Hydrogel Aqua w postaci pylistej, by uniknąć ustawowych kar, a dodatkowo podarować środowisku zdrową, młodą roślinę, która w już za kilka lat stanie się dorodnym okazem.

Zobacz film obrazujący stosowanie hydrożelu w leśnictwie

  1. Przed zasadzeniem rośliny przygotuj dół o głębokości przystosowany do je potrzeb
  2. Wymieszaj TerraHydrogelAqua (w postaci pylistej) z wodą w odpowiednich proporcjach, podanych na opakowaniu
  3. Zanurz korzenie w mieszance – w pojemniku z wodą i hydrogelem zanurz korzenie rośliny tak, aby mieszanka do nich przyległa
  4. Sprawdź lepkość hydrogelu – po zanurzeniu upewnij się, że, hydrogel przyległ do korzeni
  5. Włóż sadzonkę do podłoża i przysyp glebą
  6. Obficie podlej! Woda, która dostaje się do gleby, jest natychmiast wchłaniana przez hydrogel, a następnie cyklicznie oddawana przez okres 5 lat.

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz