Gorzów Wlkp. gotowy na Wielkanoc!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Gigantyczna pisanka w pięknych kolorach i trzy barwne donice, które już niedługo wypełnią się pięknymi bratkami. Tak atrakcyjna kompozycja stanęła właśnie na jednym z gorzowskich skwerów.

wielkanocne dekoracje terra gorzów (17)Źródło: www.terra-pl.eu

Obok dwumetrowej dekoracji po prostu nie można przejść obojętnie. Czy można wymarzyć sobie piękniejszą dekorację miasta na Wielkanoc?

Zobacz filmową relację z Gorzowa:

Ale jajo!

Zapewne właśnie tak reagują przechodnie, którzy spacerują ulicą Obotrycką w Gorzowie. Już od poniedziałku 21 marca stoi tam ogromnych rozmiarów, bajecznie kolorowa pisanka. Wielkie jajko ma przeszło 2 metry wysokości i 140 cm średnicy! Niebotyczne gabaryty w połączeniu z szaloną kolorystyką sprawiają, że takiej wielkanocnej dekoracji wprost nie można przegapić.

wielkanocne dekoracje terra gorzów (6)Źródło: www.terra-pl.eu

Pod okiem Nelly

Montaż wielkiej pisanki rozpoczął się w poniedziałkowy ranek i odbywał się pod czujnym okiem mieszkańców Gorzowa oraz Nelly – znajdującej się na skwerze rzeźby poświęconej Chriście Wolf.

wielkanocne dekoracje terra gorzów (20)Źródło: www.terra-pl.eu

Stabilne ulokowanie Wielkanocnej Pisanki XXL nie należało do najłatwiejszych. Udało się dzięki specjalnemu stelażowi, który dodatkowo zabezpieczył dekorację przed ewentualnym przewróceniem wskutek podmuchów wiatru czy potencjalnych aktów wandalizmu. Niewielka masa własna pisanki XXL sprawiła, że montaż dekoracji obył się bez angażowania ciężkiego sprzętu, który mógłby zdewastować podłoże.

wielkanocne dekoracje terra gorzów (7)Źródło: www.terra-pl.eu

Czerwona, niebieska i żółta

Donice kwiatowe w tak soczystych kolorach znalazły się tuż obok wielkiej pisanki jako dopełnienie barwnej wielkanocnej dekoracji Gorzowa. Już niedługo zostaną one obsadzone żółtymi, purpurowymi i błękitnymi bratkami – roślinami wprost idealnymi na nieprzewidywalną wczesną wiosnę.

wielkanocne dekoracje terra gorzów (13)Źródło: www.terra-pl.eu

Polietylenowe pojemniki marki nuno’ni znalazły się tu nie bez powodu – materiał, z którego zostały wykonane, gwarantuje najwyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne i niezmienne żywy kolor. Donice są praktycznie niezniszczalne, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla miast i to nie tylko na okres Wielkanocy.

wielkanocne dekoracje terra gorzów (12)Źródło: www.terra-pl.eu


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz