Ekotechnologia jutra

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Podczas październikowej konferencji przedsiębiorstwo Tesla Motors zaprezentowało rozwiązania, które zrewolucjonizują nasze życie, a jednocześnie ograniczą degradację środowiska. Poznajcie najnowsze ekotechnologie:

tesla-dach-solarny-3

Elon Musk, który znany jest przede wszystkim dzięki idei samochodów elektrycznych, niedawno zaprezentował kolejny proekologiczny, wizjonerski projekt. Tym razem przedsiębiorstwo Tesla Motors zaprezentowało nową odsłonę Powerwall – znanych już głównie za granicą, domowych magazynów energii elektrycznej pozyskiwanych z energii słonecznej.

tesla-dach-solarny-1

Cóż jednak nowego w tym rozwiązaniu? Przede wszystkim jego zdolność do magazynowania energii – jest w stanie pomieścić aż 14 kWh, jednak koszt zakupu urządzenia nie jest mały – za tego typu udogodnienia trzeba zapłacić około 5 tys. $.

Wysoka cena ma jednak swoje odzwierciedlenie w funkcjonalności: urządzenie może zostać zamontowane na ścianie lub ustawione na podłodze, do jednej instalacji podłączyć 9 Powerwalli, a każdy z nich może dać moc 7 kW lub 5 kW w trybie ciągłym. Wystarczy dodać jeszcze kilka słów na temat stylowego wyglądu, który sprawi, że urządzenie może stać się ciekawą dekoracją domu miłośnika technologii.

Nie jest to jednak najciekawsza nowinka, o jakiej usłyszeli uczestnicy październikowej konferencji:

 Tesla Motor nie spoczywa bowiem na laurach i ciągle wyprzedza konkurencję. Panele solarne na dachu? Nic nowego. A co, gdyby cały dach był jednym wielkim panelem solarnym? Od takiego pytania wyszedł Elon Musk, a finałem jego rozważań było rozwiązanie, które zaprezentował podczas konferencji.

tesla-dach-solarny-2

Innowacja polega na uproszczeniu znanej również w Polsce idei paneli solarnych. Zamiast niezbyt urodziwych, masowanych płyt, szpecących dachówkę, zaproponowano to samo pokrycie dachu, już bez dodatkowych elementów, które w całości będzie gromadziło energię słoneczną. Bez widocznych elementów mocujących, bez wpływu na architekturę i ostateczny wygląd budynku.

Cena jeszcze nie została oficjalnie ogłoszona, jednak Tesla Motors zapewnia, iż będzie ona niższa niż w przypadku montażu paneli na istniejącym dachu. Jedno jest jednak pewne: ekologiczne rozwiązania, które pozwalają oszczędzać zarówno finanse, jak i degradację środowiska, zawsze będą warte inwestycji!

Źródło: www.spidersweb.pl, www.tesla.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

1 komentarz do “Ekotechnologia jutra”

Dodaj komentarz