Donice miejskie: odsłona zimowa

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Współczesne donice miejskie oferują więcej niż odpowiedniki z przeszłości. Przede wszystkim poprawioną estetykę i zwiększoną wytrzymałość, która pozwala eksponować je również zimą.

donice miejskie z polimerobetonu (1)Źródło: www.terraform.pl

Wszystko za sprawą zastosowania polimerobetonu, będącego udoskonaloną odmianą tradycyjnego betonu, w którym cement zastąpiono żywicami. To koniec szarych, nudnych brył, które szpeciły nasze miasta!

Wybierając donice dla przestrzeni publicznych oraz wszelkiego rodzaju pojemniki do zastosowań zewnętrznych, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane. Modele eksponowane jesienią i zimą poza pomieszczeniami powinny być wykonane z betonu syntetycznego polietylenu, nigdy z ich tradycyjnych odmian: plastiku ani betonu.

Donice TerraForm na jesieńŹródło: www.terraform.pl

Bardzo duża odporność sprawia, że donice miejskie z betonu syntetycznego są optymalnym rozwiązaniem nie tylko latem i wiosną, ale również jesienią i zimą. Łączą one najważniejszą cechę tradycyjnych donic z betonu – wytrzymałość z charakterystyczną dla nowoczesnych rozwiązań: atrakcyjną formą i funkcjonalnością.

Donice TerraForm na jesieńŹródło: www.terraform.pl

Doskonałym przykładem przemyślanej kompozycji jest dekoracja z Myśliborza, gdzie polimerobetonowa donica Plane Ring bez najmniejszej szkody znosi zimowe warunki. Za atrakcyjny akcent kolorystyczny odpowiada szereg donic Gianto od nuno’ni, które wykonane są z polietylenu.

donice miejskie z polimerobetonu (4)Źródło: www.terraform.pl

Tegoroczna zima nie należy do najbardziej srogich, jednak mieszkańcy Myśliborza mogą być pewni, że donice będą prezentować się równie atrakcyjnie nawet wówczas, gdy temperatura niespodziewanie spadnie poniżej zera. Tę samą pewność mogą oni mieć również w cieplejszych miesiącach, ponieważ polimerobeton jest odporny w przypadku ekstremalnie niskich, jak i bardzo wysokich wskazań termometru.

donice tube donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl

Co ważne, nowoczesne donice miejskie z polimerobetonu nie muszą być szare, tak jak ich poprzedniczki wykonane ze zwykłego tworzywa, co otwiera szereg nowych możliwości aranżacyjnych. Można jednak, tak jak w Myśliborzu, postawić na uniwersalność stalowego koloru betonu syntetycznego w podstawowej opcji, co pozwala łatwo dopasować dekoracje do dowolnej przestrzeni.

Donica Plane Ring TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Czy wiesz, że, donice z polimerobetonu

  • w przeciwieństwie do odpowiedników z tradycyjnego betonu nie „starzeją się” i nie odpryskują. Są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz promieniowanie UV.
  • są odporne na substancje chemiczne, również te zawarte w powietrzu, dzięki czemu ich wygląd nie zmienia się nawet w przypadku ekspozycji w przestrzeniach o dużym zanieczyszczeniu.
  • są nienasiąkliwe, dzięki czemu sprawdzają się również podczas ekspozycji na deszcz, śnieg czy mróz.
  • mają gładką fakturę. W przeciwieństwie do donic z tradycyjnego betonu, które szpecą nieestetyczne bruzdy i szczeliny.
  • mogą przybrać dowolny kształt i kolor. Każdy wykonany z polimerobetonu element, posadzka, mała architektura, czy też duże donice, prezentują się dzięki temu znacznie lepiej niż ich odpowiedniki ze zwykłego betonu.
  • mają znacznie cieńsze ścianki niż pojemniki na rośliny z betonu tradycyjnego, są przy tym znacznie bardziej wytrzymałe, a jednocześnie subtelniejsze i bardziej estetyczne.

donica miejska plane terraform (1)Źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz