donice terraform jesień (1)

Donice miejskie na jesień

Listopad 3, 2015

Co należy zrobić z donicami kwiatowymi, gdy temperatura spada poniżej zera? Te zwykłe koniecznie trzeba przechować w cieple, by nie uszkodził ich mróz. Warto więc zastąpić je pojemnikami z polietylenu – materiału, który sprawia, że mogą bez uszczerbku spędzić jesień, a nawet przezimować w ogrodzie, na tarasie lub efektownie zdobić przestrzeń miejską.

Donice TerraForm na jesień
Źródło: www.terraform.pl

Jaki materiał?

Wybierając donice miejskie i wszelkiego rodzaju pojemniki do zastosowań zewnętrznych, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Modele eksponowane jesienią i zimą poza pomieszczeniami powinny być wykonane z betonu syntetycznego polietylenu, nigdy z plastiku! Wszystko wynika ze szczególnej wytrzymałości, jaka cechuje donice polietylenowe i polimerobetonowe. W momencie gdy zwyczajny plastik czy beton pęka pod wpływem nawet minimalnie ujemnej temperatury, pojemniki z jego wzbogaconej odmiany bez uszczerbku zniosą nawet mrozy sięgające 65 stopni poniżej zera.

donice z polietylenu elhoŹródło: www.terraform.pl

Bardzo duża odporność na zmienne temperatury sprawia, że donice miejskie z polietylenu i betonu syntetycznego są najlepszym rozwiązaniem nie tylko latem i wiosną, ale również jesienią i zimą. Bez względu na warunki atmosferyczne zawsze będą efektownym akcentem w każdej przestrzeni, a ich powierzchni nigdy nie zeszpecą pęknięcia ani zarysowania.

Donice TerraForm na jesieńŹródło: www.terraform.pl

A może donice podświetlane?

Solidny materiał to nie jedyny argument, za tym by stosować donice z kolekcji TerraForm na otwartych przestrzeniach również jesienią i zimą. Ze względu na szczelną izolację, podświetlane modele mogą być bezpiecznie stosowane nawet wówczas, gdy podłoże zostanie pokryte grubą warstwą śniegu bądź podczas intensywnych opadów. Świecące donice, takie jak Ricola od Nuno’ni lub Gio Tondo marki Slide, skutecznie wprowadzają miękkie światło do otwartych przestrzeni, ożywiając ponurą jesień i zimę. To atut wart docenienia szczególnie teraz, gdy ilość naturalnego światła słonecznego jest niewielka.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

Steruj na odległość

W przypadku podświetlanych donic dla miast, ciekawym rozwiązaniem jest moduł RGB, który umożliwia modyfikowanie koloru światła nawet ze znacznej odległości. Wszystko za pomocą niewielkiego, ale bardzo funkcjonalnego pilota. Czy zmiana oświetlenia otoczenia hotelu, restauracji, budynków użyteczności publicznej lub prywatnego ogrodu bez konieczności opuszczania ciepłego wnętrza nie jest doskonałym udogodnieniem? Odporne na zimno świecące donice warto więc wykorzystać jako świąteczne oświetlenie otwartych przestrzeni publicznych i prywatnych!

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

donica Sof Round High Elho Terraform.plŹródło: www.terraform.pl

donice podświetlaneŹródło: www.terraform.pl

Dodaj komentarz

Polecane wpisy