Czas na inteligentne miasto

Dlaczego miasta mogą, powinny i muszą stawać się inteligentne?

Dokładnie w 2007 roku większość naszej populacji – 3,3 mld ludzi, mieszkała w miastach. Do roku 2050 liczba mieszkańców ma już stanowić 70% populacji świata. W naszym otoczeniu wiele się zmienia, miasta przekształcają się dla nas, tym samym chcą ułatwić nam codzienne życie w aglomeracjach. Mieszkańcy miast coraz częściej narzekają na brak czasu i na nieustanny pośpiech, oczekują więc, aby przestrzeń miejska stała się bardziej użyteczna i wpłynęła na naszą oszczędność czasu.

Smart City. Sposób na inteligentne miastoŹródło: informacja prasowa

W inteligentnym mieście nie znajdziemy nieprzemyślanych działań, za to możemy doszukać się pomysłów, które są szybką i skuteczną odpowiedzią na nowe wyzwania. Miasto zgodnie z koncepcją „Smart City” jest odpowiednio i efektownie zarządzane, a jego władze ochoczo współpracują z mieszkańcami, którzy w takiej przestrzeni mogą realizować swoje indywidualne oraz lokalne cele.

W kilku słowach, inteligentne miasto to taka przestrzeń, w której żyje się: taniej, łatwiej, przyjemniej, a także zdrowiej.

Przykłady inteligentnego miasta? Chociażby projekt, który został w 2008 r. wdrożony przez Holendrów w Amsterdamie. W ramach tej koncepcji w mieście, domach, mieszkaniach czy biurach wdrożono liczne, innowacyjne rozwiązania. Stworzono system, który samodzielnie określa natężenie oświetlenia ulicznego do warunków drogowych, a także pory nocy. W stolicy Holandii możemy również spotkać kosze na śmieci ze specjalną, wbudowaną prasą, która zgniata śmieci.

Podczas 8. edycji programu marketingu miejskiego Bramy Kraju AMS pt. „Smart City. Sposób na inteligentne miasto”, dowiemy się dlaczego miasta mogą (dzięki technologii), powinny (z uwagi na zmiany demograficzne) i muszą (ze względu na aktualne wyzwania i oczekiwania mieszkańców) stawać się inteligentne.

Dodatkowo, pracownia F5 Analitycs, partner merytoryczny konferencji, zaprezentuje wnioski z pierwszego w Polsce raportu „SMART CITIES”.

Dla uczestników konferencji przygotowano dużo atrakcji, m.in. 50% zniżki na wdrożenie programu „Mobilny samorząd” – czyli oficjalnej aplikacji mobilnej gminy (miasta lub powiatu), konkursy z możliwością wygrania darmowych wdrożeń tej aplikacji oraz możliwość uzyskania kodów rabatowych na produkty i usługi marki TouchMe.

Konferencja odbędzie się już 22 listopada 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas 6-godzinnego spotkania zostanie przedstawionych 9 prezentacji dla 150 uczestników.

Więcej informacji na amsdlamiast.pl.

Źródło: informacja prasowa