Bachusiki Zielona Góra

Co słychać u Bachusików?

Marzec 14, 2014

Nadal nie grzeszą urodą, tak samo kochają młode wino i zabawę, a teraz są jeszcze liczniejsze. Grono zielonogórskich Bachusików powiększyło się o 5 kolejnych figurek, poznajmy je!

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.zielonagora.pl

Kim są Bachusiki? Plotka głosi, że to potomstwo boga wina, Bachusa, który kiedyś odwiedził Zieloną Górę, na cześć tego wydarzenia w centrum miasta ustawiono statuę rubasznego bóstwa. Aby spotkać Bachusiki osobiście, trzeba się jednak nieco natrudzić. Podczas gdy ich ojciec zasiada na widoku, one wolały rozbiec się po całym mieście.

BachusikiŹródło: www.fotopolska.eu

Idea Bachusików została zapoczątkowana przez tutejszy Urząd Miasta. Od 20120 roku grono figurek stale się powiększa, a możliwość sponsorowania chociaż jednej staje się dla lokalnych firm dowodem prestiżu i przywiązania do lokalnych winiarskich tradycji. Od momentu, gdy ostatnio wspominaliśmy o figurkach, ich grono powiększyło się o Partnerusa Turistikusa- zapalonego turystę, Aldemedusa – lekarza, Wiatrakusa – zatrudnionego w wiatraku, ZLOPikuas, wędrującego po województwie oraz Huberticusa – myśliwego.

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.rtvlubuska.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.bachusiki.cba.pl

Każde z potomstwa ma odrębny charakter i interesuje się inną dziedziną. Jest więc Bachusik Clubikus, który rozłożył się wygodnie w jednym z tutejszych klubów, jest Kredytus, ceniący sobie oszczędzanie i dobre rozporządzanie finansami – tego spotkacie w okolicy jednego z banków.

BachusikiŹródło: www.fotopolska.eu

Chaos? Nic bardziej mylnego. Za sprawa Bachusików przestrzeń miejska Zielonej Góry zyskała świetny element promocyjny, idealnie dopasowany do lokalnego folkloru. Fotografia z Bachusem jest żelaznym elementem wizyty w mieście, a poszukiwania rozbieganych Bachusików to nie lada zabawa, która wymaga czujnych oczu!

Bachusiki
Źródło: www.fotopolska.eu

Inspirowani, zachęcamy do odwiedzenia Zielonej Góry i poszukiwania najmłodszych Bachusików – to doskonała zabawa, również po zmierzchu, gdyż każda z figurek jest oświetlona. Aby nie przeoczyć żadnej z nich, zaopatrzcie się w mapę w lokalnym biurze informacji turystycznej.

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.skyscrapercity.com

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.xenna.com.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.zielona-gora.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.mmzielonagora.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.mmzielonagora.pl

Bachusiki Zielona GóraŹródło: www.mmzielonagora.pl

Print Friendly, PDF & Email
Bawiąc uczyć…
Kreatywne Podwórko

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis
Poprzedni wpis
Już 27 kwietnia 2014 odbędzie się kanonizacja papieża Jana Pawła II. To ważny dzień dla każdego człowieka, niezależnie od wyznania,…